Πως Μπορείς να Στηρίξεις το Έργο του Συνδέσμου
La Leche League International
Ενημέρωση Συμβούλων
Ενημέρωση Υποψηφίων Συμβούλων

Facebook

  YouTube Channel  https://gr.pinterest.com/lalecheleaguegr/  https://www.instagram.com/lllgreece/?hl=el











Ομάδες του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος
La Leche League Greece 


Διευκρίνιση: Κάθε Συνάντηση του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος - La Leche League Greece συντονίζεται από μία ή περισσότερες Συμβούλους Θηλασμού της La Leche League International, τα ονόματα των οποίων είναι αναρτημένα στην ιστοσελίδα μας. Κάθε άλλη συνάντηση που ίσως έχει και κοινά στοιχεία (όπως τίτλο, περιγραφή, κ.α.) που δε διεξάγεται από Σύμβουλο Θηλασμού της La Leche League International, δεν είναι του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος - La Leche League Greece και δεν έχει καμία σχέση με το έργο, τους σκοπούς και την φιλοσοφία της La Leche League.

Αττική

  • Ομάδα Νοτιοδυτικής Αττικής
Σύμβουλοι: Κατερίνα Μιχαηλίδου, 
Ουρανία Κωνσταντάτου  (6974887369)
  • Ομάδα Νότιας Αθήνας
Σύμβουλος: 
Λίλια Γκατζόλη (2109832824 & 6932335988)

  • Ομάδα Βόρειας Αθήνας Πρωινή
Σύμβουλοι: Βίλλυ Κάλτσα, 
Ιωάννα Κρικέλλα (2294091983), Μιρέλλα Μάνεση (2106618395)
  • Ομάδα Βόρειας Αθήνας Απογευματινή
Σύμβουλοι: Άντα Παλαντζιάν (adapalandjian@gmail.com ), Μαρία Μποβολή, Βάσια Καλπογιάννη (2106394131)

  • Ομάδα Ανατολικής Αττικής (Αγγλόφωνη/Ελληνόφωνη)
Σύμβουλοι: 
Χρυσάνθη ΣιβρήRebecca Werwath (Ρεβέκκα Βέρβατ) (
6982948227), Γιολάντα Γεωργίου (2106640859 & 2299075554)

  • Ομάδα Βόρειας Αθήνας (Αγγλόφωνη) (Athens Group North/ English speaking Group)
Leaders: Laura Foti-Liverakos (2106232527), Gabi Grupe-Kanelopoulou (21062298985)


Υπόλοιπη Ελλάδα

  • Ομάδα Θεσσαλονίκης 1 
Σύμβουλος:
Δήμητρα Μωυσιάδου (2310241096)

  • Ομάδα Θεσσαλονίκης 2 
Σύμβουλοι: Εύα Δουκάκη, Νατάσσα Καψάλη, 
Ζωή Τριανταφυλλίδου (2311247894),
Ξανθούλα Καραβασίλη (2396024560), Μαρία Νικολαΐδου    
  • Ομάδα Βόλου 
Σύμβουλοι: Μυρτώ Χρονάκη,
Μαρία Γεωργακού (2421107606 & 6988533763)
  • Ομάδα Δράμας
Σύμβουλος:
Νατάσα Μητρούση (2521025083)

  • Ομάδα Ζακύνθου
Σύμβουλος: Κωνσταντίνα Γιαννιώτη (6981171129)

  • Ομάδα Ηγουμενίτσας
Σύμβουλος: Σύλβια Κάτση (2665022027)

  • Ομάδα Ηρακλείου Κρήτης
Σύμβουλοι: Βίκυ Μπαζούλα-Παπαδάκη, Ειρήνη Μαρκάκη (6972424949),
Θεοδώρα Χατζηδάκη (6977326366), Στέλλα Τσακλίδου (2891029104 & 6949662762)
  • Ομάδα Καλαμάτας
Σύμβουλος: Χαρά Πετροπούλου (6908937611)

  • Ομάδα Κορινθίας
Σύμβουλοι: Παναγιώτα Φίλη (6971619185, penifili1985@gmail.com )

  • Ομάδα Κω
Σύμβουλος: Άννα Παπανικόλα (6937228985, annapapanikola@hotmail.com)


  • Ομάδα Μεσολογγίου
Σύμβουλος: Νίκη Παξινού (6947786287), nikipax@hotmail.com 

  • Ομάδα Μυτιλήνης 
Σύμβουλοι: Μαργαρίτα Βουλγαροπούλου, Ελένη Κουφάκη (6973529322) ,
Κατερίνα Παυλή (6973230653)

  • Ομάδα Ξάνθης 
Σύμβουλος: Δέσποινα Μασάκη (2541093438) 

  • Ομάδα Πτολεμαΐδας                                  
Σύμβουλος: Νόπη Αλεξιάδου (6944393497)

  • Ομάδα Ρεθύμνου Κρήτης
Σύμβουλος: Αλίκη Παναγιωτάκη (2831030323)

  • Ομάδα Σαντορίνης                                                                                                               
Σύμβουλος: Αμαλία Γιαννοπούλου (2286081749)

  • Ομάδα Σερρών
Σύμβουλοι: Ελισάβετ Ειρήνη Μιχαηλίδου (2321032640, elisabeth_th@yahoo.com
), Ελένη Χατζηβασιλείου (6932213521)                                                                                                         
  • Ομάδα Σπάρτης
Σύμβουλος: Γεωργία Μπολοβιτσιώτη  (2731300625, gbolovitsioti@yahoo.gr)

  • Ομάδα Τήνου
Σύμβουλος: Έρη Παλαμάρη (2283024262)

  • Ομάδα Χανίων Κρήτης
Σύμβουλοι: 
Αφροδίτη Κλεινάκη (
6976999897), Ελένη Οικονόμου
(6936092797)
  • Ομάδα Χίου
Σύμβουλος: Γεωργία Φραγκάκη (2271061973)